bip.gov.pl
RSS
A A A K
SmodBIP

Nowa odsłona kampanii „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotekach już od października!

09.11.2022

Nowa edycja, nowa Wyprawka Czytelnicza
Z myślą o najmłodszych czytelnikach przygotowano zupełnie nową Wyprawkę Czytelniczą – znajdziecie w niej autorską książkę napisaną i zilustrowaną specjalnie dla projektu przez wybitnych twórców, uwielbianych przez najmłodszych czytelników. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Wspólne czytanie to nie tylko wspaniała zabawa i rozwój w wielu obszarach, ale też budowanie poczucia bezpieczeństwa i przynależności do wspólnoty – rodzinnej i lokalnej.
Dlaczego warto odwiedzać z dzieckiem bibliotekę?
• Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę – i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.
• Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i rodzice mogą brać udział w rozmaitych zajęciach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy.
• Wizyty w bibliotece uczą dziecko samodzielności, podejmowania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.
***
Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Opublikował: Halina Gieroń
Publikacja dnia: 09.11.2022

Dokument oglądany razy: 344
« inne aktualności