bip.gov.pl
RSS
A A A K
SmodBIP

VI Gminny Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas VI

12.05.2016

Urząd Miasta i Gminy w Koniecpolu oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Koniecpolu zorganizowały w dniu 12 maja 2016 roku (czwartek) VI Gminny Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas VI p.t.„Sienkiewicza znać i czytać warto”. W roku 2016 obchodzone są wyjątkowe rocznice związane z Henrykiem Sienkiewiczem - 170. rocznicę urodzin Noblisty oraz 100. rocznicę jego śmierci. 18 grudnia 2015 r. Senat przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza.
"Poprzez swoją twórczość, publicystykę i działalność społeczną Sienkiewicz budził świadomość narodową, uczył dumy z polskości, umiłowania ojczyzny i zdolności do poświęceń” – podkreślili senatorowie.
VI Gminny Konkurs Czytelniczy to więc doskonała okazja, by oddać należny mu hołd i przyczynić się do popularyzacji jego twórczości oraz idei zawartych w jego książkach – przede wszystkim patriotyzmu i przywiązania do tradycyjnych wartości.
W Konkursie udział wzięli uczniowie klas VI szkół podstawowych z terenu gminy (każda szkoła typowała spośród uczniów tych klas jedną trzyosobową drużynę).
Konkurs rozpoczął się o godzinie 8:30 w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Koniecpolu, ul. Chrząstowska 6A. Składał się z dwóch etapów : 1.pisemnego (uczniowie w grupie wykonywali określone zadania) oraz 2.ustnego (każdy uczestnik indywidualnie odpowiadał na zadane mu pytanie). Komisja w składzie: przewodnicząca Teresa Kołodziejska, Elżbieta Czerwińska, Elżbieta Biniecka po podliczeniu wszystkich punktów ustaliła kolejność miejsc.
I miejsce (68 pkt.) – Szkoła Podstawowa w Łysinach w składzie:
1. Oliwia Walczak
2. Oliwia Jęczmyk
3. Krystian Sarwaryn
II miejsce (66 pkt) – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koniecpolu w składzie:
1. Maria Burzyńska
2. Katarzyna Lis
3. Jakub Zjawiony
III miejsce (56 pkt) - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Koniecpolu w składzie:
1. Julia Surlej
2. Rafał Fyda
3. Dominik Koćwin
Miłym odpoczynkiem po umysłowych zmaganiach był występ dzieci z Przedszkola Nr 1 w Koniecpolu przygotowany przez p. Annę Klimczyk i p. Katarzynę Korgól. Dzieci zostały nagrodzone brawami i słodkim poczęstunkiem. Nagrody książkowe każdemu uczestnikowi konkursu wręczyła dyrektor Domu Kultury p. Dorota Jakubowska. Podziękowanie uczniom za udział, nauczycielom za ich przygotowanie, komisji za poświęcony czas, a pracownikom Domu Kultury za organizację złożył Burmistrz Ryszard Suliga.

Opublikował: Halina Gieroń
Publikacja dnia: 12.05.2016

Dokument oglądany razy: 301
« inne aktualności