bip.gov.pl
RSS
A A A K
SmodBIP

Jeśli jesteś osobą, która chciałaby poczytać książki lub czasopisma, a stan zdrowia nie pozwala Ci na odwiedziny w bibliotece to mamy dla Ciebie propozycję:

Książka na telefon to program Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Koniecpolu
adresowany do mieszkańców Koniecpola, którzy ze względu na stan zdrowia, wiek, stopień niepełnosprawności lub chwilową niedyspozycję nie wychodzą z domu, mają trudności w poruszaniu się, a tym samym w dotarciu do biblioteki.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z tej formy wypożyczeń. Wystarczy zadzwonić lub wysłać e-maila, a osobom zainteresowanym bibliotekarze bezpłatnie dostarczą książki do domu.

Chcemy przełamywać bariery związane z niepełnosprawnością, pomagać czytelnikom, którzy nie mogą sami dotrzeć do zbiorów biblioteki. Może obok Ciebie jest właśnie taka osoba, jeśli tak - to podziel się z Nią tą informacją.

Zamawianie książek

Książki można zamawiać od poniedziałku do piątku w godzinach pracy bibliotek telefonicznie lub pocztą elektroniczną, uzgadniając z bibliotekarzem termin ich dostarczenia:

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Koniecpolu, ul. Szkolna 17
telefon: (34) 355-13-21
e-mail : bpmigkoniecpol @ op.pl

Filia w Koniecpolu, ul. Mickiewicza 2
telefon: (34) 355-14-69
e-mail : filiakoniecpol @ onet.eu


REGULAMIN USŁUGI
„Książka na telefon”

 1. Z usługi „Książka na telefon” mogą korzystać mieszkańcy Koniecpola, którzy ze względu na stan zdrowia, wiek, stopień niepełnosprawności nie mają innej możliwości wypożyczenia książek.
 2. Usługa dostawy i odbioru książek jest bezpłatna.
 3. Książki będą dostarczane przez pracowników Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Koniecpolu do miejsca zamieszkania czytelnika w terminie uzgodnionym z bibliotekarzem.
 4. Usługa „Książka na telefon” obejmuje wyłącznie materiały biblioteczne będące własnością Biblioteki Publicznej w Koniecpolu.
 5. Usługa nie obejmuje książek z księgozbioru podręcznego i podręczników akademickich.
 6. Czytelników korzystających z usługi „Książka na telefon” obowiązują przepisy określone w Regulaminie Biblioteki.
 7. Formalności związane z zapisaniem się do Biblioteki będzie wykonywał pracownik placówki na podstawie danych z dowodu osobistego. Przy zapisie Czytelnik powinien:
 1. okazać dowód osobisty,
 2. wypełnić kartę zapisu i zobowiązać się podpisem do przestrzegania Regulaminu Biblioteki.
 1. Czytelnik jednorazowo może wypożyczyć 4 woluminy.
 2. Pracownicy Biblioteki na prośbę Czytelnika udzielają informacji o książkach, służą pomocą przy wyborze literatury.
 3. Z usługi „Książka na telefon” nie mogą skorzystać Czytelnicy, u których w domu panuje choroba zakaźna.Opublikował: Halina Gieroń
Publikacja dnia: 02.07.2013
Podpisał: Halina Gieroń
Dokument z dnia: 02.07.2013
Dokument oglądany razy: 3 851